Založ si blog

Pobavme sa na reakciách Lipšica a jeho strany

Začiatkom júna tohto roka si položil týždenník PLUS 7 dní otázku či „Budú Matoviča zaujímať Lipšicovi igelitkoví darcovia?“. Bol z toho celkom zaujímavý článok, mnohé veci z toho som spomínal už dávno predtým v svojich blogoch.

Ešte viac ma zaujala reakcia politickej strany NOVA na daný článok. Už len ten názov ma pobavil „Penťácke fikcie v PLUS 7 dní“. Neskôr zverejním celú reakciu, ktorú, podľa všetkého, vykoktal zo seba podpredseda NOVA Gábor Grendel, ale najprv k názvu. Samotným názvom sa autor NOVA reakcie snažil naznačiť prepojenie PLUS 7 dní a finančnej skupiny PENTA. Veľmi dobrá výhovorka pre Lipšica a spol. . Z toho mám pochopiť, že ak napíšu niečo kritické voči NOVA Hospodárske noviny, tak to budú „Babišácke fikcie“? Alebo ak tak urobí PRAVDA, tak to budú „Smerácke fikcie“? To aby som vyzval všetky slovenské média (ktoré samozrejme majú svojich majiteľov), aby nič kritické o Lipšicovi už nepísali :). Budú to VŽDY len fikcie ich majiteľov! Ako vždy, u Lipšica neexistuje žiadna sebareflexia.

 

Reakcia NOVA na článok v PLUS 7 dní ohľadom financovania – vyberám len konkrétne pasáže, majúce aký-taký nádych konkrétnych faktov.

Hnutie NOVA tvrdí: „Vo svojom aktuálnom čísle (PLUS 7) tvrdí, že občianske združenie Sen pre Slovensko má „igelitových“ darcov, cez ktoré financovalo stranícke aktivity predstaviteľov hnutia NOVA. Je to lož.

Čo konkrétne z tohto je lož? Že občianske združenie „Sen pre Slovensko“ má „igelitových“ darcov? Dobre, tak neboli „igelitoví“, boli „taškoví“, „kabelkoví“, skrátka v niečom tie peniaze (dokopy 60 000 EUR) do banky v hotovosti doniesli.

Alebo je lož to, že združenie „cez prostriedky od týchto darcov financovalo aktivity predstaviteľov hnutia NOVA“? Tu sa zabavíme ešte viac. Do 18.11.2012 (zakladajúci snem NOVA v KE) podľa medializovaných informácií obdržalo občianske združenie „Sen pre Slovensko“ čiastku minimálne 80 000 EUR ( z toho 60 000 hotovostnými vkladmi na účet).

Pozrime sa, na čo mohli byť a aj boli minuté:

Nájom sídla na adrese Radvanská 46, Bratislava (pomerne dlho tam sídlila aj NOVA).

Prieskumy verejnej mienky (POLIS, MVK, George Anderson Consulting).

IT a telekomunikačné služby – hlavne spoločnosť crooce.com, ktorá pôvodne riešila všetky webové stránky majúce vzťah k politickej činnosti Lipšica.

Personálne náklady – hlavne na Jána Lazara (neskôr generálny manažér NOVA) a Martinu Cabukovú (neskôr tlačové oddelenie NOVA).

Lipšic sa zvykol premávať na čiernom vozidle značky ŠKODA SUPERB – aj to sa muselo financovať.

Cateringové, eventové a reklamné služby – spoločnosti Catering, s.r.o., AWARD, s.r.o.; FREEDOM FACTORY, s.r.o. .

 

Občianske združenie „Sen pre Slovensko“ pokračovalo vo financovaní aktivít už aj vzniknutej strany NOVA po 18.11.2012 (napr. prieskumy verejnej mienky). A samozrejme pokračovalo aj „obdarovávanie“ samotného združenia.

Na základe tohto by som sa chcel spýtať, akú inú činnosť realizovalo občianske združenie „Sen pre Slovensko“, než podporné aktivity v prospech Lipšica a jeho okruhu? Odpoveď – žiadnu!

Prečo predstavitelia NOVA neustále klamú a zavádzajú? Dnes už nereagujú ani na poznámky, čo sa týka darov a výdavkov občianskeho združenia… . Nepohodlné otázky je očividne lepšie obchádzať mlčaním. Chápem, rozprávok o financovaní nám už narozprávali dosť.

Tvrdenie (alebo klamstvo) NOVA: Z týchto peňazí neboli financované žiadne stranícke aktivity“ nie je po vyššie uvedenom ani hodné komentára. Možno sa týmto jednoduchým trikom snažil autor NOVA reakcie poukázať na to, že v čase, keď boli tieto dary vkladané na účet občianskeho združenia, NOVA ešte oficiálne neexistovala. Toto tvrdenie ale neobstojí, nakoľko zo štruktúry výdavkov jasne vyplýva, že občianske združenie „Sen pre Slovensko“ realizovalo aktivity v prospech politického pôsobenia Lipšica a jeho okruhu.

 

Čo spája väčšinu darcov občianskeho združenia?

Pod „väčšinou“ myslím Olivera Galatu (20 000 EUR), Tomáša Medveďa (30 000 EUR), Andreja Kalinu (20 000 EUR) a Katarínu Ivánkovú (10 000 EUR). Čo môže spájať topmanažéra, bývalého futbalového trénera, futbalového hráča a neznámu herečku? Ktorí navyše nemajú s Lipšicovou stranou okrem hotovostných finančných darov nič spoločné?

Denník PLUS 7 dní to správne popísal, ja len doplním. Oliver Galata je manažérom spoločnosti CBRE. Konateľom CBRE je Tomáš Hegeduš – syn niekdajšieho sponzora KDH – Vincenta Hegeduša.

Vincent Hegeduš je podnikateľsky prepojený s jedným z darcov občianskeho združenia – Tomášom Medveďom (Autotrend Fleet Services). A Tomáš Medveď má zas blízko k Andrejovi Kalinovi a Kataríne Ivánkovej.

Fotka

Fotka pochádza z verejného statusu na FB

Takže 80 000 EUR pre občianske združenie prišlo od osôb, ktoré sú prepojené na rodinu Hegedušovcov. Akú že to má obľúbenú frázu „Danielito“ Lipšic? Áno, spomínam si: „Kruh sa uzavrel“. Myslím, že tu sa kruh naozaj uzavrel definitívne.

Otázkou je, prečo bolo potrebné riešiť peňažné vklady v hotovosti? A prečo sa to tak dlho Lipšic, Grendel a spol. snažili tajiť? To „bojovníka proti schránkovým firmám“ Lipšica nezaujíma pôvod financií?

A len sa pousmejme nad vetou z tlačového vyhlásenia NOVA:

Čerešničkou na torte je konštrukt, že hnutie NOVA financujú podporovatelia bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Táto teória je hodná rubriky „Naša fikcia“.“

Táto veta má byť reakciou na fakty, ktoré predložil týždenník PLUS 7 dní ohľadom tvrdenia, že za financovaním občianskeho združenia „Sen pre Slovensko“ mali stáť osoby blízke k Vincentovi Hegedušovi? Čo ešte viac treba?

Môžem pripustiť, že Grendel, Lipšic a spol. majú krátku pamäť. Tak sa ju pokúsim Grendelovi osviežiť. Gábor, dokážeš si spomenúť čo si dostal od Jána Lazara (dnes generálneho manažéra NOVA) dňa 11.októbra 2012 o cca. 22:09? Správne – kontakt na Vincenta Hegeduša… Stále budú osoby z NOVA tvrdiť, že túto osobu nepoznajú?

Zametanie stôp?

Ak by si chcel niekto v Registri občianskych združení nájsť „Sen pre Slovensko“, už ho nenájde. Po tom, ako sa v júli 2014 začali medializovať informácie ohľadom financovania združenia, sa premenovalo na „Sen pre Poprad“, rovnako aj zmenilo sídlo na Sobotské námestie 27, 05801 Poprad. A predpokladám, že sa zmenil aj štatutár…

Gratulujem Matovičovi k takému „prírastku“…

Adam Kemény

P.S.: Danielito, Gigi, ďalšie trestné oznámenie? 🙂

P.P.S.: Ku všetkému vyššie uvedenému, samozrejme, existujú relevantné dôkazy.

 

 

 

 

 

Ako sa robí z blogera „zločinec“

03.02.2015

Tento článok bude o pokuse o moju diskreditáciu. Predpokladám však, že sa táto téma môže týkať viacerých „nepohodlných“ blogerov. Berte to, čitatelia, ako výstrahu, pokiaľ sa rozhodnete viac »

Má „Posledný križiak“ morálne právo moralizovať? Časť 1

21.01.2015

V tomto článku popíšem časť podnikateľskej praxe Milana Krajniaka („Posledný križiak“), bývalého popredného člena strany NOVA a "pravej ruky" Daniela Lipšica. Všetky fakty sú pomerne viac »

Uvedenie slov Lipšica na správnu mieru

19.01.2015

Máme tu ďalší „úprimný rozhovor“, ktorý predseda strany NOVA Daniel Lipšic poskytol pre Denník N. Veľmi som sa na jeho obsahu pobavil. Nakoľko Lipšic zavádzal v mnohých odpovediach a viac »

koronavírus

Do vojenskej nemocnice v Ružomberku priviezli muža s podozrením na koronavírus

25.02.2020 17:15

Výsledky by podľa hovorkyne mali byť známe najneskôr do 48 hodín.

matovič

Pripravuje sa už Matovič na funkciu premiéra?

25.02.2020 16:41

Vie si šéf OĽaNO predstaviť stretnutie so svetovými lídrami? Nemal by problém s jazykovou bariérou?

Peter Pellegrini

Premiér Pellegrini sa rozhodol prerušiť hospitalizáciu

25.02.2020 16:04

V metropole Ruskej federácie prijme Pellegriniho ako prvého lídra z Európy novovymenovaný ruský premiér.

gábor grendel

Grendela obžalovali pre ohrozenie bankového tajomstva Kočnera

25.02.2020 15:55, aktualizované: 16:26

Informoval o tom samotný Grendel na utorkovej tlačovej konferencii s tým, že mu prokuratúra v uplynulých dňoch doručila oznámenie.