Založ si blog

Ako sa robí z blogera „zločinec“

Tento článok bude o pokuse o moju diskreditáciu. Predpokladám však, že sa táto téma môže týkať viacerých „nepohodlných“ blogerov. Berte to, čitatelia, ako výstrahu, pokiaľ sa rozhodnete písať pravdu o tých, ktorí sa už za života pasujú „za svätých“. Zo mňa sa Daniel Lipšic, Gábor Grendel, Milan Krajniak v snahe o „vyvrátenie“ obsahu mojich článkov (ktorý vyvrátiť nevedia) pokúsili „vyrobiť“ zločinca. Popísalo sa o mne aj, že som „usvedčený podvodník“, hacker, odchytávač hesiel a neviem čo ešte všetko.

Ako teda vyzerá proces kompromitácie blogera, ktorý sa postaví voči niekomu vplyvnému? Pritom zdôrazňujem, že každé svoje slovo, ktoré napíšem, viem dokázať. Popri tom sa budem vyjadrovať aj k nepravdivým tvrdeniam voči mojej osobe.

Kvôli mojim článkom bolo podaných x trestných oznámení. Fakt som ich už prestal počítať… . Ale tie trestné oznámenia nie sú podávané kvôli tomu, že články obsahujú nepravdivé informácie (nakoľko všetky informácie sú podložené), sú podávané za iným účelom – aby si ma „Lipšicovci našli“.

 

Začiatky písania proti vplyvným

Na www.blog.pravda.sk som sa zaregistroval 15.05.2013. Napísal som pomerne dosť článkov so slušnou čítanosťou. Každý článok obsahoval pravdivé tvrdenia, ako i dôkazy k týmto tvrdeniam. Za ten čas sa mi podarilo „odokryť“ alebo, ako sa rád vyjadruje „Križiak“, demaskovať viaceré aktivity Daniela Lipšica a jeho okolia, preukázať, že maska „jediného spravodlivého politika na Slovensku“ je naozaj len MASKA. Preto je samozrejmé, že som očakával odvetu z druhej strany. A aj som sa dočkal.

Počas „začiatkov blogovania“ na Vás subjekt, o ktorom píšete, nebude reagovať verejne, aby vám náhodou neurobil reklamu. Ak však s tým neprestanete, rozbehne svoje „súkromné“ pátranie. Výsledkom pátrania bude prvý verejný článok. V mojom prípade po mne intenzívne pátral Vladimír Pčolinský spoločne s nemenovaným ex/dôstojníkom Sekcie vnútorného spravodajstva SIS (a meno nespomínam len preto, lebo pre tento štát urobil aj veľa dobrého). Blog s názvom „O falošných protilipšicovských blogeroch“ napísal konkrétne Posledný križiak – Milan Krajniak a po kozmetických úpravách to zverejnil pod svojím menom Gábor Grendel. Takýto jav v Nove bežný, veď aj väčšinu príspevkov, pod ktoré sa podpisuje Lipšic, píše niekto iný (hádam si nemyslíte, že aj svoju knihu napísal Lipšic:) ). Inak, predstavte si, že rozmýšľali aj nad tým, že do mojej kompromitácie zatiahnu Toma Nicholsona.

 

Čo s tým, keď vás nedokážu umlčať

Tak skúsia ťažšiu muníciu. Preto bolo po tom, ako som zverejnil článok „Prečo nemusí Lipšic platiť dane včas“, podané trestné oznámenie. Vec dostal na starosť prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava III pán JUDr. Lukáš Hanniker (nič proti tomuto pánovi, chápem, že musí konať), ktorý si Listom č. 4 Pv 316/14/1103-10 vyžiadal od redakcie Pravdy dostupné informácie k môjmu blogu. A tá mu ich musela poskytnúť.

2

Prílohu mi preposlala tá istá osoba, od ktorej som dostal aj emailové komunikácie s účasťou podpredsedu NOVA Gábora Grendela. Takže Gábor (ktorý cítil potrebu si to odfotiť) a tým pádom aj Lipšic s Krajniakom a Pčolinským sa dostali k mojím údajom. A keby som sa nevedel chrániť, tak by sa dostali aj ku mne. A prečo som cítil potrebu sa chrániť? Prečítajte si článok novinárky Júlie Mikolášikovej… . A ja o týchto prepojeniach viem už oveľa dlhšie, než ona. Tak mi, prosím, nezazlievajte moju opatrnosť. Je nevyhnutné, aby si blogeri uvedomili, aké je jednoduché získať ich údaje. Stačí, keď niekto „vplyvný“ alebo s „vplyvným“ za chrbtom na vás podá trestné oznámenie. Nič proti redakciám, tie musia plniť, čo im orgány činné v trestnom konaní alebo súdy prikážu.

Prostredníctvom vyššie uvedenej prílohy by som rád zareagoval na obvinenie, že som „usvedčený podvodník“ a „zlodej identity“. Z tejto prílohy totiž vyplýva, že tvrdenia o tom, že „som ukradol identitu niekoho iného“, ako aj to, že „jediný na Slovensku žijúci Adam Kemény pôsobí v Galante“ a „nemá s mojimi článkami nič spoločného“, vyznejú zavádzajúco.

1. Identitu som nikomu neukradol. To by som si predsa uviedol adresu identickú s adresou Adama Keményho z Galanty. V prílohe je jasne uvedená moja adresa v čase registrácie blogu. Tak potom nechápem, prečo polícia v Galante stále predvoláva tam žijúceho Adama Keményho na výsluchy.

2. Na margo tvrdenia „„jediný na Slovensku žijúci Adam Kemény pôsobí v Galante“. To nepopieram. Ja ale na Slovensku nežijem! Mnou uvedená adresa počas registrácie v prílohe to dosvedčuje. Nevydával som sa za Adama Keményho z Galanty!

Ako konala / koná ďalej prokuratúra?

Čitateľov iste bude zaujímať, čo sa dialo po tom, ako sa prokuratúra dostala k mojím údajom (okrem toho, že sa k nim dostal Grendel a spol). Pán JUDr. Lukáš Hanniker svojím rozhodnutím č. 4Pv 316/14/1103-17 „z dôvodu rozsiahlosti ako aj náročnosti predmetného skutku nariadil v predmetnej veci vyšetrovanie“. Vec bola postúpená na odbor kriminálnej polície. Takže po zverejnení pravdy a faktov ju dosvedčujúcich (ktoré som obdržal od anonymného zdroja), sa zo mňa pokúsili urobiť kriminálnika.

1

Napriek tomu ma Lipšicova partia nedokázala umlčať a ani nedokáže…

Ešte by som sa rád vyjadril k obvineniu, že som „haker“. Anglické slovo „hacker“ má dva hlavné významy:

1. Počítačový špecialista alebo programátor s detailnými znalosťami fungovania systému. S počítačom to viem, ale za špecialistu sa nepovažujem.

2. Počítačový pirát, cracker, t. j. osoba prenikajúca do cudzích počítačov či databáz (cez sieť) bez toho, aby mala prístupové práva. Po prvé, JA som do ničoho neprenikol. Ani cez sieť, ani mimo siete. Všetky emailové komunikácie mi boli doručené elektronickou cestou z anonymnej emailovej adresy. Osobu, ktorá mi to poslala, považujem za svoj informačný zdroj. Komunikácie som zverejnil vo verejnom záujme. Po druhé (a toto považujem za veľmi dôležité), KTO KVALIFIKOVANÝ UROBIL ZÁVER, ŽE V PRÍPADE ZVEREJNENIA EMAILOVEJ KOMUNIKÁCIE IŠLO O HACKING GRENDELOVHO EMAIL BOXU?

Čo vyplýva z tohto môjho článku? Blogeri, chráňte sa! Keď sa postavíte proti niekomu „precitlivenému“ na svoju osobnú kritiku, a ešte aj keď k svojím tvrdeniam predložíte patričné dôkazy, tak dotyčné osoby vyvinú všetko úsilie, aby sa k vám dostali. A keď neuspejú, tak vás začnú kompromitovať nezmyslami…

Adam Kemény

Pobavme sa na reakciách Lipšica a jeho strany

07.07.2015

Začiatkom júna tohto roka si položil týždenník PLUS 7 dní otázku či „Budú Matoviča zaujímať Lipšicovi igelitkoví darcovia?“. Bol z toho celkom zaujímavý článok, mnohé veci z toho som spomínal už dávno predtým v svojich blogoch. Ešte viac ma zaujala reakcia politickej strany NOVA na daný článok. Už len ten názov ma pobavil „Penťácke fikcie v PLUS 7 [...]

Má „Posledný križiak“ morálne právo moralizovať? Časť 1

21.01.2015

V tomto článku popíšem časť podnikateľskej praxe Milana Krajniaka („Posledný križiak“), bývalého popredného člena strany NOVA a „pravej ruky“ Daniela Lipšica. Všetky fakty sú pomerne ľahko overiteľné prostredníctvom internetu. Materská spoločnosť V roku 1995 Milan Krajniak a Peter Bleha v pomere 50:50 založili spoločnosť PARKER & YOUNG [...]

Uvedenie slov Lipšica na správnu mieru

19.01.2015

Máme tu ďalší „úprimný rozhovor“, ktorý predseda strany NOVA Daniel Lipšic poskytol pre Denník N. Veľmi som sa na jeho obsahu pobavil. Nakoľko Lipšic zavádzal v mnohých odpovediach a môj komentár ku všetkým by zabral veľa miesta, rozhodol som sa vybrať len najzaujímavejšie pasáže a tie okomentovať. Pôsobenie a odchod liberálov Redaktor: Juraj Miškov dal [...]

čaputová

Správa o stave republiky prezidentky Čaputovej

05.06.2020 10:13

Pandémia, korupcia, veda, úprava hospodárskeho modelu, školstvo, zdravotníctvo, ale aj potrebné zmeny v justícii a prokuratúre boli témami. Prečítajte si plné znenie prejavu prezidentky.

trebišov Posilňovňa Opatrenia

Vo štvrtok testy neodhalili žiaden nový prípad Covidu-19

05.06.2020 10:03

Spolu sa zatiaľ vykonalo 185 596 testov, počas štvrtka ich bolo 1 832.

Igor Matovič

Matovič: SMK ma podviedla

05.06.2020 08:00

Premiér Igor Matovič reagoval na Memorandum maďarskej komunity tvrdými slovami. "Podal som im priateľskú ruku a oni mi doslova do nej napľuli".

madeleine McCannová

Končí sa príbeh stratenej Madeleine?

05.06.2020 08:00

Z vraždy dievčatka, ktoré sa stratilo v máji 2007 krátko pred svojimi štvrtými narodeninami, je podozrivý 43-ročný Nemec.