Založ si blog

Bez čoho nemôže strana NOVA existovať? No predsa bez PENTY

Blížia sa nám komunálne voľby a preto by bolo dobré sa pozrieť na tvorbu hodnôt a programu politickej strany NOVA. A tým nemyslím veľkolepé deklarácie predstaviteľov tejto politickej strany. Tým myslím ich reálne vnímanie svojich voličov a myslím, že sa konečne podarí vysvetliť Lipšicovu „diagnózu“ čo sa týka „jeho zápasu s finančnou skupinou Penta o charakter tohto štátu“ (to je jeho vyhlásenie z tlačovej konferencie). Chcem sa veľmi poďakovať svojmu anonymnému zdroju, že mi umožnil nahliadnuť do „politickej kuchyne“ strany NOVA. Lepší príklad tvorby politiky v strane NOVA si ani neviem predstaviť. Ale pozrime sa na nasledovný emailový reťazec.

Všetko sa začalo večer 19. februára 2013, keď jeden z členov TOP manažmentu NOVA – Robert Žitňanský – poslal Gáborovi Grendelovi a a Ľudovítovi Tóthovi na posúdenie návrh svojho nového blogu o stave slovenskej pravice. Tento blog pod názvom „Rozbíjačom pravice z lásky“ skutočne aj vyšiel na SME. Nejdem hodnotiť jeho kvalitu, v podstate ma to ani nezaujíma.

EMAIL1

O 22:35 na článok reagoval marketingový šéf strany Ľudovít Tóth, ktorý si servítku pred ústa vôbec nedával. Do kópie emailu pridal Grendela, Lipšica, Lazara a Krajniaka. Tóth odcitoval vetu z článku Žitňanského „SOM PRESVEDČENÝ (ASI NIKOHO NEPREKVAPÍM), ŽE NAŠE RIEŠENIA BY PRINIESLI ZÁSADNÚ ZMENU VO FUNGOVANÍ TEJTO KRAJINY“ a následne sa pustil do kritiky programu NOVA. Tvrdil, že poriadne nerozumie tým RIEŠENIAM, že agenda strany sa nelíši od agendy iných politických strán. Len tak mimochodom toto písal človek, ktorý riadi marketing tejto politickej strany!

No a následne prišla na pretras aj finančná skupina – citujem: „Zostáva nám už len Penta a politická korupcia – chvála bohu, že existujú. Kým existujú, máme šancu, no balónik môže kedykoľvek vyfučať“. Najlepšie je, že o politickej korupcii sa diskutuje v strane, voči predstaviteľom ktorej je v súčasnosti vedené trestné stíhanie a ktorej vznik bol financovaný prostredníctvom „bielych koní“.

EMAIL2

Je to veľmi zaujímavé. Marketingový šéf NOVA priznal, že bez Penty by pomaly nebola NOVA. Vyzerá to tak, že NOVA za svoju existenciu vďačí existencii finančnej skupiny PENTA. Podľa zmyslu slov Tótha ak by teda PENTA ukončila svoje podnikanie, NOVA sa nedostane do parlamentu. Nehovoriac o tom, že podľa slov Tótha je toto jediný pilier, na ktorom táto politická strana stavia.

Tento email však má aj pokračovanie. Tóth tu cituje slová istého bohatého bývalého šéfa jednej z veľkých poisťovní: „práve som si písal s XY, či by šiel do nejakej spolupráce. Povedal, že už asi nie, že Lipšic si to posral medzi ľuďmi, nemá program a jeho jedinou agendou je Penta“.

Na Tóthovú kritiku zareagoval Gábor Grendel. Ten to doslova zaklincoval. Tvrdí: „ Ľudo, buďme realisti: koho zaujímajú naše riešenia? Koľko ľudí na Slovensku volí podľa programu?“. A ďalej pokračuje: „Že by si to Lipšic posral medzi „ľuďmi“ bojom proti Pente – hovorím len ciťák, nemám k tomu prieskum – to si fakt nemyslím“.

Tak toto je gól. Založme stranu, vyberme si nepriateľa, kritizujme ho, postavme na tom svoju agendu a uspejme vo voľbách. Program nie je potrebný. Podľa Grendela. Chcel by som sa Grendela opýtať, čo by robili keby (nedaj Bože) sa dostali do vlády? Čo by sa zmenilo, keď strana NOVA žiadne reálne „riešenia“ nemá, ani neponúka. Nie je to len snaha dostať sa k „válovu“? A toto má byť nová väčšina? To hádam nie.

No a najlepšie na koniec. Na tvrdenia Grendela zareagoval opäť marketingový šéf NOVA Ľudovít Tóth. A opäť PENTA:

Penta a politická korupcia je super – je to náš pilier, výživa, materské mlieko a manna. Bez nich by sme boli out. Nesmieme ich pustiť, naopak treba tieto témy rozvíjať a držať až do volieb“.

EMAIL3_1

EMAIL3_2

Ľudia v NOVA by sa mali ujednotiť, či je alebo nie je teda PENTA super. Z jednej strany sami priznávajú, že bez skupiny PENTA sú nič. Z druhej strany, za všetko zlé môže PENTA. Tomu sa hovorí posadnutosť.

Chcem sa Lipšica spýtať, či mu znenie SMS pri jeho „údajnej“ komunikácií s Miadokovou alebo chatových správ na FB diktoval niekto z partnerov skupiny PENTA?

Alebo či ho niekto z PENTY navádzal, aby neodvádzal DPH?

Riadil niekto z PENTY obstarávanie odpočúvacieho zariadenia?

Či Lipšicovi sprostredkoval stretnutie s izraelským ex/agentom niekto z PENTY?

Nútil niekto z PENTY Lipšica klamať o svojom financovaní?

Tuneloval Lipšicovu stranu niekto z PENTY, keď vykázala ku koncu roka 2013 záväzky vo výške cca. 50 000 EUR? Niektoré pol roka po splatnosti?

Ja si veľmi dobre uvedomujem, že budem vyzerať ako človek, ktorý sa zastáva finančnej skupiny. Tí, ktorí si to pomyslia, nech si článok prečítajú ešte raz a povedia, či som sa aspoň raz v niečom PENTY zastal. Nie, nezastal.

Ale upozornil som na fakt, že strana NOVA nemá žiadny poriadny program, žiadnu agendu, okrem búšenia do toho, koho si Lipšic ráčil vybrať za nepriateľa. Čo aj potvrdili moji „priatelia“ z NOVA v svojej emailovej korešpondencii. A vybral si nepriateľa ešte dlho predtým, než založil stranu NOVA. Nech mi nikto nehovorí o tom, že Gorila nevyšla na verejnosť účelovo. Lipšic podľa všetkého o tom vedel už dlho pred jej zverejnením a nič neurobil, až kým sa nestali realitou predčasné parlamentné voľby.

A podpredseda NOVA (Gábor Grendel) má byť spoločným kandidátom opozície v starostovských voľbách v Starom meste BA???

Adam Kemény

Pobavme sa na reakciách Lipšica a jeho strany

07.07.2015

Začiatkom júna tohto roka si položil týždenník PLUS 7 dní otázku či „Budú Matoviča zaujímať Lipšicovi igelitkoví darcovia?“. Bol z toho celkom zaujímavý článok, mnohé veci z toho som spomínal už dávno predtým v svojich blogoch. Ešte viac ma zaujala reakcia politickej strany NOVA na daný článok. Už len ten názov ma pobavil „Penťácke fikcie v PLUS 7 [...]

Ako sa robí z blogera „zločinec“

03.02.2015

Tento článok bude o pokuse o moju diskreditáciu. Predpokladám však, že sa táto téma môže týkať viacerých „nepohodlných“ blogerov. Berte to, čitatelia, ako výstrahu, pokiaľ sa rozhodnete písať pravdu o tých, ktorí sa už za života pasujú „za svätých“. Zo mňa sa Daniel Lipšic, Gábor Grendel, Milan Krajniak v snahe o „vyvrátenie“ obsahu mojich článkov [...]

Má „Posledný križiak“ morálne právo moralizovať? Časť 1

21.01.2015

V tomto článku popíšem časť podnikateľskej praxe Milana Krajniaka („Posledný križiak“), bývalého popredného člena strany NOVA a „pravej ruky“ Daniela Lipšica. Všetky fakty sú pomerne ľahko overiteľné prostredníctvom internetu. Materská spoločnosť V roku 1995 Milan Krajniak a Peter Bleha v pomere 50:50 založili spoločnosť PARKER & YOUNG [...]

trebišov Posilňovňa Opatrenia

Vo štvrtok testy neodhalili žiaden nový prípad Covidu-19

05.06.2020 10:03

Spolu sa zatiaľ vykonalo 185 596 testov, počas štvrtka ich bolo 1 832.

Igor Matovič

Matovič: SMK ma podviedla

05.06.2020 08:00

Premiér Igor Matovič reagoval na Memorandum maďarskej komunity tvrdými slovami. "Podal som im priateľskú ruku a oni mi doslova do nej napľuli".

madeleine McCannová

Končí sa príbeh stratenej Madeleine?

05.06.2020 08:00

Z vraždy dievčatka, ktoré sa stratilo v máji 2007 krátko pred svojimi štvrtými narodeninami, je podozrivý 43-ročný Nemec.

čaputová

Nevracajme sa do stavu pred koronou, zhodnotila prezidentka stav SR

05.06.2020 07:30, aktualizované: 09:31

Prezidentka Zuzana Čaputová pochválila obe vlády za boj počas pandémie. Vo svojej správe o stave SR sa venovala aj ekonomike, životnému prostrediu, školstvu či korupcii.