Založ si blog

Grendel usvedčil Lipšica, že mal aféru s Miadokovou

Vodca boľševikov Lenin hovoril, že iniciatívny idiot je horší ako triedny nepriateľ. Niečo podobné môže povedať predseda Nova Lipšic o svojom podpredsedovi Grendelovi, ktorý ho usvedčil z manželskej nevery. Iniciatívny podpredseda je horší ako sto kritických blogerov.

Môj informátor je na nezaplatenie. Najnovšie mi poslal poznámky, ktoré si podpredseda Nova Gábor Grendel odložil v mailovej schránke gabor.grendel@gmail.com. Naozaj stoja za preštudovanie. Ide o jeho úvahy na tému, ako by sa mal Lipšic postaviť k zverejneniu jeho erotickej SMS komunikácie s banskobystrickou právničkou Zuzanou Miadokovou:

 

EMAIL_GRENDELPodvrh! Toto jediné slovo počujeme z úst Daniela Lipšica, keď sa na verejnosti objavia autentické dokumenty, ktoré ho politicky, ľudsky a morálne kompromitujú. Nikdy nevyvracia obsah materiálov. Len ich vyhlási za podvrh a potom sa jeduje, keď sa nájde novinár alebo bloger, ktorí prejaví o kauzu hlbší záujem. Nebolo to inak ani v kauze Miadoková, aj keď Lipšic neskôr priznal, že niektoré SMS sú pravé a podvrhom sú len tie erotické. V tejto súvislosti mi nejde do hlavy, načo by niekto vyrábal 90-stranový podvrh, keď domnelému falšovateľovi údajne išlo len o Lipšicovu pornografiu.

Prečo vznikli Grendelove poznámky

Grendelove poznámky vznikli 10. novembra 2012, približne o 22.00. V tom čase v Plus 7 dní pripravovali článok o Lipšicovi a Miadokovej. Lipšica požiadali, aby sa k vzťahu s banskobystrickou právničkou vyjadril. Článok vyšiel 15.11.2012.

Redakcia Lipšicovi adresovala žiadosť o komentár k svojej afére. Tak sa dozvedel, že niekto vie o jeho záletoch. Grendel preto vymyslel spôsoby, ako na rozhárajúci sa škandál reagovať.

Samotnú aféru nemá zmysel popisovať, keďže o nej popísali veľa iní. Napríklad Milan Štukovský, Ivan Kočuta, Alexandra Macúchová, Natália Gálisová a mnohí ďalší.

Gabove štyri scenáre

Vráťme sa k tomu, čo Grendel 10. novembra 2012 vymyslel. Navrhol štyri scenáre, podľa ktorých by mohol Lipšic reagovať na nepriaznivú situáciu: Nekomentovať. Zatĺkať. Priznať sa. (!) Protiútok.

Pri každej možnosti Grendel uviedol výhody, nevýhody a riziká. Veľmi precízny materiál, ak máme brať vážne Lipšicove tvrdenie, že pikantné SMS s Miadokovou sú podvrh.

Scenár 1 – Nekomentovať:

Grendel medzi výhodami uvádza: „nepotvrdí, marginalizuje“. Nevýhoda je len jedna, vraj „nevyvráti“. Zaujímavé je riziko: „Začnú sa vŕtať vo všetkých zúčastnených osobách. Návštevy rodičov, pracoviska, vyžiadanie stanoviska MV SR a podobne.“

Ale veď predsa niet sa čoho báť, ak je to podvrh?

 

Scenár 2 – Zatĺkať:

Podľa Grendela je výhodou, že v tomto prípade Lipšic tvrdenia o jeho afére vyvráti. Ale ako riziko uvádza „stupňovanie materiálov, ktoré nakoniec ukážu pravdu“. (!)

Áno, Grendel spomenul slovo „pravda“, aj keď sa to k nemu vôbec nehodí. Iniciatívny Grendel potvrdil, že aféra Lipšica s banskobystrickou právničkou je reálna a že SMS nie sú žiadny podvrh.

 

Scenár 3 – Priznať sa:

Grendel opätovne potvrdzuje fakt, že románik jeho šéfa so Zuzanou Miadokovu je reálny, nie vymyslený!

Ako výhodu uvádza „ukončenie témy“. Túto možnosť Lipšic zamietol práve pre nevýhodu, ktorú spomenul Grendel: „poškodenie imidžu najspravodlivejšieho“. (!)

Lipšic si nepotrpí na pravdu, ale len na imidž. Preto sa „pán najspravodlivejší“ rozhodol klamať verejnosť ďalej.

 

Scenár 4 – Protiútok:

Podľa Grendela je výhodou upriamenie pozornosti na potenciálneho protivníka. Nevýhodou zase „nevyvrátenie podozrenia, poškodenie imidžu“.

 

Lipšicov imidž v troskách

Je neuveriteľné, že človek ako Lipšic sa po zverejnení toľkých informácií o jeho skutočnom charaktere ešte zaujíma o svoj „imidži najspravodlivejšieho“. Neuvažuje o priznaní sa k pokleskom, pokání, pocitoch jeho manželky. Trápi ho iba imidž. Tomu sa povie charakter…

Grendel mal obrovskú pravdu, keď v scenári 2 (Zatĺkať) ako riziko uviedol „stupňovanie materiálov, ktoré napokon preukážu pravdu“. Táto hrozba sa práve naplnila a Lipšicov imidž je aj vďaka príspevku Gábora Grendela v troskách.

Starý Lenin mal pravdu. Iniciatívny idiot je horší ako triedny nepriateľ.

 

Adam Kemény

 

 

 

Pobavme sa na reakciách Lipšica a jeho strany

07.07.2015

Začiatkom júna tohto roka si položil týždenník PLUS 7 dní otázku či „Budú Matoviča zaujímať Lipšicovi igelitkoví darcovia?“. Bol z toho celkom zaujímavý článok, mnohé veci z toho viac »

Ako sa robí z blogera „zločinec“

03.02.2015

Tento článok bude o pokuse o moju diskreditáciu. Predpokladám však, že sa táto téma môže týkať viacerých „nepohodlných“ blogerov. Berte to, čitatelia, ako výstrahu, pokiaľ sa rozhodnete viac »

Má „Posledný križiak“ morálne právo moralizovať? Časť 1

21.01.2015

V tomto článku popíšem časť podnikateľskej praxe Milana Krajniaka („Posledný križiak“), bývalého popredného člena strany NOVA a "pravej ruky" Daniela Lipšica. Všetky fakty sú pomerne viac »

jemen husiovia vojak

Koalícia vedená Rijádom chce v Jemene tri humanitárne koridory

24.09.2018 17:16

Vojna v Jemene si už vyžiadala tisíce ľudských životov a prinútila vyše tri milióny ľudí opustiť domovy.

United Nations Mandela

V sídle OSN odhalili sochu Nelsona Mandelu

24.09.2018 17:07

Organizácia si ho tak uctila pri príležitosti stého výročia jeho narodenia.

putá, zatknutie, kriminalita, zločin,

V Nórsku odsúdili inžiniera iránskeho pôvodu, navádzal na terorizmus

24.09.2018 16:42

Muž na súde poprel, že by vyzýval na teroristické útoky. Tvrdil, že jeho plánom bolo preniknúť do IS, aby ho zničil zvnútra.

pištoľ, zbraň, lúpež, krádež, zlodej

Päťročný chlapec sa zastrelil nájdenou zbraňou

24.09.2018 16:31

Chlapček bol sám v izbe, v ktorej našiel strelnú zbraň. V dome boli aj traja jeho súrodenci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 293438x
Priemerná čítanosť článkov: 7931x

Autor blogu

Kategórie