Založ si blog

Grendel usvedčil Lipšica, že mal aféru s Miadokovou

Vodca boľševikov Lenin hovoril, že iniciatívny idiot je horší ako triedny nepriateľ. Niečo podobné môže povedať predseda Nova Lipšic o svojom podpredsedovi Grendelovi, ktorý ho usvedčil z manželskej nevery. Iniciatívny podpredseda je horší ako sto kritických blogerov.

Môj informátor je na nezaplatenie. Najnovšie mi poslal poznámky, ktoré si podpredseda Nova Gábor Grendel odložil v mailovej schránke gabor.grendel@gmail.com. Naozaj stoja za preštudovanie. Ide o jeho úvahy na tému, ako by sa mal Lipšic postaviť k zverejneniu jeho erotickej SMS komunikácie s banskobystrickou právničkou Zuzanou Miadokovou:

 

EMAIL_GRENDELPodvrh! Toto jediné slovo počujeme z úst Daniela Lipšica, keď sa na verejnosti objavia autentické dokumenty, ktoré ho politicky, ľudsky a morálne kompromitujú. Nikdy nevyvracia obsah materiálov. Len ich vyhlási za podvrh a potom sa jeduje, keď sa nájde novinár alebo bloger, ktorí prejaví o kauzu hlbší záujem. Nebolo to inak ani v kauze Miadoková, aj keď Lipšic neskôr priznal, že niektoré SMS sú pravé a podvrhom sú len tie erotické. V tejto súvislosti mi nejde do hlavy, načo by niekto vyrábal 90-stranový podvrh, keď domnelému falšovateľovi údajne išlo len o Lipšicovu pornografiu.

Prečo vznikli Grendelove poznámky

Grendelove poznámky vznikli 10. novembra 2012, približne o 22.00. V tom čase v Plus 7 dní pripravovali článok o Lipšicovi a Miadokovej. Lipšica požiadali, aby sa k vzťahu s banskobystrickou právničkou vyjadril. Článok vyšiel 15.11.2012.

Redakcia Lipšicovi adresovala žiadosť o komentár k svojej afére. Tak sa dozvedel, že niekto vie o jeho záletoch. Grendel preto vymyslel spôsoby, ako na rozhárajúci sa škandál reagovať.

Samotnú aféru nemá zmysel popisovať, keďže o nej popísali veľa iní. Napríklad Milan Štukovský, Ivan Kočuta, Alexandra Macúchová, Natália Gálisová a mnohí ďalší.

Gabove štyri scenáre

Vráťme sa k tomu, čo Grendel 10. novembra 2012 vymyslel. Navrhol štyri scenáre, podľa ktorých by mohol Lipšic reagovať na nepriaznivú situáciu: Nekomentovať. Zatĺkať. Priznať sa. (!) Protiútok.

Pri každej možnosti Grendel uviedol výhody, nevýhody a riziká. Veľmi precízny materiál, ak máme brať vážne Lipšicove tvrdenie, že pikantné SMS s Miadokovou sú podvrh.

Scenár 1 – Nekomentovať:

Grendel medzi výhodami uvádza: „nepotvrdí, marginalizuje“. Nevýhoda je len jedna, vraj „nevyvráti“. Zaujímavé je riziko: „Začnú sa vŕtať vo všetkých zúčastnených osobách. Návštevy rodičov, pracoviska, vyžiadanie stanoviska MV SR a podobne.“

Ale veď predsa niet sa čoho báť, ak je to podvrh?

 

Scenár 2 – Zatĺkať:

Podľa Grendela je výhodou, že v tomto prípade Lipšic tvrdenia o jeho afére vyvráti. Ale ako riziko uvádza „stupňovanie materiálov, ktoré nakoniec ukážu pravdu“. (!)

Áno, Grendel spomenul slovo „pravda“, aj keď sa to k nemu vôbec nehodí. Iniciatívny Grendel potvrdil, že aféra Lipšica s banskobystrickou právničkou je reálna a že SMS nie sú žiadny podvrh.

 

Scenár 3 – Priznať sa:

Grendel opätovne potvrdzuje fakt, že románik jeho šéfa so Zuzanou Miadokovu je reálny, nie vymyslený!

Ako výhodu uvádza „ukončenie témy“. Túto možnosť Lipšic zamietol práve pre nevýhodu, ktorú spomenul Grendel: „poškodenie imidžu najspravodlivejšieho“. (!)

Lipšic si nepotrpí na pravdu, ale len na imidž. Preto sa „pán najspravodlivejší“ rozhodol klamať verejnosť ďalej.

 

Scenár 4 – Protiútok:

Podľa Grendela je výhodou upriamenie pozornosti na potenciálneho protivníka. Nevýhodou zase „nevyvrátenie podozrenia, poškodenie imidžu“.

 

Lipšicov imidž v troskách

Je neuveriteľné, že človek ako Lipšic sa po zverejnení toľkých informácií o jeho skutočnom charaktere ešte zaujíma o svoj „imidži najspravodlivejšieho“. Neuvažuje o priznaní sa k pokleskom, pokání, pocitoch jeho manželky. Trápi ho iba imidž. Tomu sa povie charakter…

Grendel mal obrovskú pravdu, keď v scenári 2 (Zatĺkať) ako riziko uviedol „stupňovanie materiálov, ktoré napokon preukážu pravdu“. Táto hrozba sa práve naplnila a Lipšicov imidž je aj vďaka príspevku Gábora Grendela v troskách.

Starý Lenin mal pravdu. Iniciatívny idiot je horší ako triedny nepriateľ.

 

Adam Kemény

 

 

 

Pobavme sa na reakciách Lipšica a jeho strany

07.07.2015

Začiatkom júna tohto roka si položil týždenník PLUS 7 dní otázku či „Budú Matoviča zaujímať Lipšicovi igelitkoví darcovia?“. Bol z toho celkom zaujímavý článok, mnohé veci z toho viac »

Ako sa robí z blogera „zločinec“

03.02.2015

Tento článok bude o pokuse o moju diskreditáciu. Predpokladám však, že sa táto téma môže týkať viacerých „nepohodlných“ blogerov. Berte to, čitatelia, ako výstrahu, pokiaľ sa rozhodnete viac »

Má „Posledný križiak“ morálne právo moralizovať? Časť 1

21.01.2015

V tomto článku popíšem časť podnikateľskej praxe Milana Krajniaka („Posledný križiak“), bývalého popredného člena strany NOVA a "pravej ruky" Daniela Lipšica. Všetky fakty sú pomerne viac »

vratna dolina, kalamita, stromy

Padajúci strom pri lesných prácach zabil v Rakúsku Slováka

16.01.2018 10:18

Štyridsaťpäťročný muž ťažkým zraneniam podľahol na mieste.

Prievidza

Petíciu za obchvat Prievidze ukončili, doručia ju vláde

16.01.2018 10:01

Petičný výbor ukončil v pondelok zbieranie podpisov pod petíciu za okamžité budovanie obchvatu Prievidze.

múka,odmerka

Pozor na dojčenskú výživu od Lactalis

16.01.2018 10:00

Amilk Bifido, sušená mliečna výživa pre malé deti od francúzskeho výrobcu Lactalis, je plošne sťahovaná z trhu. Dôvodom je kontaminácia detskej mliečnej výživy salmonelou.

dane, odvody, dôchodok, kalkulačka

V daňových rajoch je najviac slovenských firiem v histórii

16.01.2018 09:51

Počet slovenských spoločností, ktoré majú vlastníka v daňovom raji, ku koncu vlaňajška dosiahol 4 796.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 278272x
Priemerná čítanosť článkov: 7521x

Autor blogu

Kategórie