Založ si blog

Kam až klesnú „obhajcovia“ Lipšica?

Alebo ako Lipšic spolu s denníkom SME ovplyvnil v roku 2010 parlamentné voľby

Krátky úvod do problematiky. Na začiatku bol môj článok „Prečo nemusí Lipšic platiť dane včas?“ aj so zverejnenými dôkazmi. Nasledoval článok novinára Petra Kováča v Pravde „Lipšic nevysvetlil osemtisícový príjem“, kde sa autor odvolával aj na dokumenty a informácie, ktoré som zverejnil. Pritom pravosť dokumentov nikto nepoprel.

Čo nasledovalo? Nasledoval článok istého pána Ľubomíra Drnku na www.blog.sme.sk s názvom „Karuselový podvod s citáciami v denníku Pravda“.

Stojí za to si ten nezmysel prečítať. Budem sa venovať iba pasážam, ktoré sú spájané s mojou osobou. Autor namiesto toho, aby konštatoval fakt, že Lipšic „vodu káže a víno pije“, vymyslel konšpiratívnu teóriu o prepojení mojej osoby s Pravdou a Smerom-SD. Po poriadku.

a) Pán Drnka píše, že „V článku Lipšic nevysvetlil 8 tis. príjem sa autor Peter Kováč odkazuje na blog. V článku radšej nespomenie meno falošného blogera Adama Keményho, ktorého články nadväzujú na ďalšieho falošného blogera Martina Masaryka a jeho blogy na blog.sme.sk, kto zarába na Lipšicovu hlavu“. No osobne ja na tom nevidím nič zlé, keď novinár zareaguje na informácie v blogu, ktoré sú preukázateľné. A nedávno som zaregistroval článok Masaryka „Kto lustruje nepohodlných blogerov?!“. Vzhľadom na to, že Masarykovi prišlo uznesenie od policajnej vyšetrovateľky do jeho rúk, predpokladám, že o vymyslenú osobu nepôjde.

b) Ďalej pán Drnka píše, že „V blogu G. Grendela o falošných blogeroch figuruje aj Adam Kemény. Ak teda zoberieme, že Adam Kemény neexistuje, ale je produktom marketingu SMERu-SD a keďže originály dostávajú len dva subjekty: daňový úrad a Lipšic, dostávame sa k podozreniu, že vláda v rámci predvolebnej kampane zverejnila prostredníctvom denníka Pravda daňové tajomstvo“. Ak, ak, ak… Ja by som sa moc na tvrdenia Grendela neodvolával, nakoľko toľko čo v mene svojho patróna Lipšica naklamal on (pritom klame aj rádových členov NOVA), to by sme veľmi dlho rozpisovali. Konkrétne môžem spomenúť jeho vtipné vyjadrenie do médií o tom, že „celé financovanie občianskeho združenia Sen pre Slovensko predstavovalo 14 000 EUR“. Kto chce, nech si toto jeho tvrdenie dohľadá v SME (november 2012).

Mimochodom ja som bol po Grendelovom článku dotazovaný redakciou www.blog.pravda.sk, s ktorou sme si všetky otázky vysvetlili. Ak už sme pri tom, redakcia mi neraz mazala moje príspevky, keď z jej pohľadu nespĺňali pravidlá blogovania. Takže rozprávať o mojom prepojení s denníkom Pravda nemá význam.

Poprosil by som pána Drnku (alebo osoby za ním), aby si najprv lepšie pozreli dokumenty, ktoré som zverejnil v svojom článku. Z toho vyplynie, koľko ľudí dostáva originály zverejnených dokumentov.

Za Daňový úrad BA – Ing. Soňa Parcerová („vybavuje“), Ing. Tamara Feketeová (vedúca oddelenia správy daní 5).

Práve tieto osoby majú „kopať“ so SMEROM? Prečo? Lebo SMER vládne? Chorobná logika. Prečo sa autor radšej nezaoberá myšlienkou, že koľko súčasných policajtov a príslušníkov iných zložiek „kope“ s Lipšicom? Veď má jasný dôkaz – keď Lipšic na tlačovke máva vytlačeným emailom z Policajného zboru, ktorý mu podľa všetkého posunul niekto z východoslovenských policajných zložiek (ako sa udialo počas prezidentskej kampane). Takže tvrdiť, že všetci ľudia v štátnej správe sympatizujú s tým kto vládne, je veľmi zavádzajúce, lebo napr. v prípade Lipšica to tak určite nie je.

Samozrejme, originál dokumentu z Daňového úradu dostáva aj JUDr. Daniel Lipšic. No a okrem toho sa originál doručuje aj na spoločnosť Arthur & Partner Tax, k.s., kde s ním do styku prichádzajú minimálne dve osoby. Spoločníkmi firmy sú spoločnosť Arthur & Partner, s.r.o. a Juraj Krajniak – brata Milana Krajniaka – člena vedenia NOVA. Práve spoločnosť Juraja Krajniaka robí účtovníctvo nielen Danielovi Lipšicovi, ale aj politickej strane NOVA. Takže v podstate peniaze, ktoré do strany zaplatia sponzori, idú aj na platenie faktúr Krajniakovej spoločnosti. K tomuto sa ale ešte vrátim v inom blogu. Aj s dôkazmi.

Tých osôb, ktoré sa dostanú k originálom, je teda podstatne viac, než spomína pán Drnka.

 

„Informačná karusel“

Ale keď pán Drnka tak presvedčivo píše o „informačnej karuseli“, tak uvediem úplne iný príklad, len s tým rozdielom, že pôjde o realitu.

Reálnym príkladom „karuseli“ je zverejnenie nahrávky „hlasu podobného Ficovi“. Nikto nerieši odkiaľ Lipšic nahrávku mal. A pritom ide o zásadnú vec – „údajná nahrávka“ zásadne ovplyvnila parlamentné voľby! Podotýkam – obsah nahrávky neriešim, nakoľko kým to nepotvrdí odborná expertíza (nie Lipšicove uši), nemôžem to pokladať za realitu. Nezastávam sa ani SMERu, ani Fica, len upozorňujem na fakty.

Najprv popis, nižšie dôkaz.

8. júna 2010 o 13:29 bol Daniel Lipšic oslovený Rolandom Kyškom, v tom čase redaktorom periodika Plus 7 dní. Kyška písal, že im do redakcie bola doručená veľmi zaujímavá nahrávka, ktorú im poslal jeden človek s tým, aby bola posunutá priamo Lipšicovi. Následne si Kyška pýtal bezpečný email, ktorý aj dostal – lipsic@chello.sk. 9.júna 2010 o 22:02 Lipšic Kyškovi potvrdil, že nahrávku dostal. Ešte sa Kyšku spýtal, či budú s danou informáciou pracovať a dostal odpoveď, že pravdepodobne áno, ale že „DO VOLIEB TO UŽ NESTIHNÚ“.

Tu je dôkaz komunikácie.

Komunikacia

Komunikáciu je možné dohľadať na tomto portáli. Stačí kliknúť na archív a v správach sa táto komunikácia reálne nachádza. O autenticite komunikácie nepochybujem, keďže v novembri 2013 zverejnil sám Lipšic na svojom FB oznam, že „niekto hackol jeho konto“. Predpokladám, že ten, kto jeho konto „hackol“ si stiahol aj celý archív, vrátane chatovej komunikácie.

Čo nasledovalo 10. júna 2010 (dva dni pred parlamentnými voľbami)? Citujem z linku http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/157503-ficove-cierne-peniaze-ma-dokazat-tajna-nahravka/. Takže citát:

„Do denníka Sme prišla dva dni pred voľbami kópia nahrávky, z ktorej vyplýva, že utajení sponzori naliali do strany Smer mimo oficiálneho účtovníctva minimálne 75 miliónov korún. Podpredseda KDH Daniel Lipšic existenciu nahrávky potvrdil v parlamente.“

Tu už nie problém dovtípiť sa čo sa stalo. Vieme, že 9. júna 2010 večer disponoval nahrávkou Kyška a Lipšic. Pritom „neznáma osoba“ trvala na tom, aby nahrávku dostal práve Lipšic. Následne pravdepodobne Lipšic alebo niekto z jeho okolia posunul nahrávku do SME (už 10. júna o nej informovalo), ako aj začal robiť „osvetu“ v parlamente. Nepreveril si ani pravosť nahrávky, ani jej pôvod ho nezaujímal. Nebola urobená žiadna zvuková expertíza. Napriek tomu ju Lipšic dva dni pred voľbami posunul do médií (SME). Nešlo aj o porušenie moratória pred voľbami? Toto je ďaleko horšie než „moja údajná karusel“, ktorú spomína pán Drnka. Toto je karusel s cieľom ovplyvniť parlamentné voľby (dva dni pred nimi) prostredníctvom vypustenia do sveta nepreverenej a nepotvrdenej informácie.  Výsledok? Lipšic sa stal ministrom vnútra…

Prostredníctvom vyššie popísanej udalosti sa snažím upozorniť, že je je potrebné brať s obrovskou rezervou všetko, čo Lipšic povie. Tento človek si informácie nepreveruje, radšej ich rovno „plácne“ do lojálnych médií. Ako príklad sa dá uviesť jeho x krát medializované vyhlásenie v súvislosti s emisnou kauzou ohľadom toho, že „letí do Švajčiarska“ a tam vec prešetrí. Nikam neletel a ako dopadol nech radšej povie on sám… Pritom keby si predtým overil isté informácie (napr. ako to funguje v Švajčiarsku), nevyzeral by ako … . 

A v kontexte možného porušenia moratória pred voľbami by som rád zopakoval Lipšicov výrok: „Na Slovensku nikto nemôže stáť nad zákonom.“. A ja len dopĺňam: „S výnimkou Lipšica“.               

 

 Adam Kemény

 

 

 

Pobavme sa na reakciách Lipšica a jeho strany

07.07.2015

Začiatkom júna tohto roka si položil týždenník PLUS 7 dní otázku či „Budú Matoviča zaujímať Lipšicovi igelitkoví darcovia?“. Bol z toho celkom zaujímavý článok, mnohé veci z toho viac »

Ako sa robí z blogera „zločinec“

03.02.2015

Tento článok bude o pokuse o moju diskreditáciu. Predpokladám však, že sa táto téma môže týkať viacerých „nepohodlných“ blogerov. Berte to, čitatelia, ako výstrahu, pokiaľ sa rozhodnete viac »

Má „Posledný križiak“ morálne právo moralizovať? Časť 1

21.01.2015

V tomto článku popíšem časť podnikateľskej praxe Milana Krajniaka („Posledný križiak“), bývalého popredného člena strany NOVA a "pravej ruky" Daniela Lipšica. Všetky fakty sú pomerne viac »

Maďarsko, protest, Budapešť

Protesty Maďarov proti zákonníku práce i Orbánovi pokračovali

16.12.2018 21:59

Maďarský parlament v stredu prijal kontroverznú novelu zákonníka práce.

sanitka, záchranári, prvá pomoc

Dievčatko z Revúcej privalil televízor, nešťastie neprežilo

16.12.2018 20:52

Maloletá na seba televízor pravdepodobne stiahla.

Belgicko, Brusel, protest, migračný pakt,

V Bruseli protestovali tisíce ľudí proti migračnému paktu

16.12.2018 20:04

Polícia použila proti demonštrantom slzotvorný plyn aj vodné delá.

sucho, pôda, zem

Farmári sa sťažujú, že nedostali odškodné za sucho v roku 2017

16.12.2018 19:00

Napriek sľubom vláda zatiaľ neposkytla stovke najviac postihnutých farmárov suchom v roku 2017 sľúbenú pomoc, tvrdia farmári.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 298679x
Priemerná čítanosť článkov: 8072x

Autor blogu

Kategórie