Založ si blog

Na príklade Daniela Krajcera: Politika je politika, ale biznis je biznis!

Spoločnosť GOLDREX, spol. s r.o. bola zapísaná do registra 3.februára 2003. Zakladali ju Robert Majoroš (v minulosti starosta obce Tupá, okres Levice) a Martin Polák. Martin Polák v roku 2006 zo spoločnosti vystúpil. Robert Majoroš je v súčasnosti asistentom poslanca NR SR a podpredsedu politickej strany NOVA – DO DANIELA KRAJCERA. Ešte nedávno aj kandidáta na kreslo bratislavského župana.

Robert Majoroš funguje v podnikateľskom tandeme s Krajcerom už dlhšie. Napríklad v spoločnosti KLOSTER, s.r.o., kde je Krajcer 100 % vlastníkom, figuruje Majoroš ako konateľ. V spoločnosti GASTRODOM, s.r.o., ktorú vlastní Krajcer, Andrea Majorošová (príbuzná Roberta Majoroša) a Katarína Jalakšová, je opäť konateľom. V minulosti Majoroš figuroval aj v spoločnosti BENTRA, s.r.o. . Z tejto spoločnosti v novembri 2007 odišiel a asi vedel prečo. K 31.decembru 2008 vykázala spoločnosť nedoplatok v Sociálnej poisťovni vo výške 108 376 EUR. O rok neskôr 149 399 EUR a k 31.decembru 2010 – 251 317 EUR. O dlhoch voči zdravotným poisťovniam nehovoriac. K 31.12.2012 predstavoval dlh spoločnosti BENTRA na dani 192 165,97 EUR (www.dlznik.sk). Od roku 2013 je spoločnosť v konkurze. Od júla 2011 je Majoroš členom predstavenstva bratislavského mestského podniku Odvoz a likvidácia odpadu a.s. (OLO a.s.), kde sa dostal ešte ako nominant za politickú stranu Sloboda a Solidarita. Po „prestupe“ Daniela Krajcera a spol do Lipšicovej NOVY ostal aj asistentom poslanca Krajcera, aj nominantom SaS v mestskom podniku. Myslím, že to, že Robert Majoroš háji podnikateľské záujmy Daniela Krajcera, nebude nikto spochybňovať.

V júli 2008 sa spoločníkmi GOLDREX stali Daniel Krajcer, JUDr. Zuzana Kokavcová, Róbert Beňo. Róberta Beňa pravdepodobne netreba extra predstavovať. Bývalý redaktor Rádiožurnálu Slovenského rozhlasu, šéfredaktor spravodajstva VTV, redaktor, vedúci vydania, moderátor a šéf publicistiky v TV Markíza, riaditeľ vydavateľstva Národnej obrody, riaditeľ Centra umeleckej tvorby TV Markíza. V období 2005 – 2006 poradca “gorilieho” ministra hospodárstva Jirka Malchárka pre styk s médiami. Neskôr sa stal volebným lídrom Strany zelených a komunálnym poslancom v Bratislava – Nové Mesto. V roku 2009 kandidoval v župných voľbách pre Bratislavský kraj za politickú stranu Most – Híd. Od 1.marca 2012 sa stal bez konkurzu riaditeľom marketingu, obchodu a vzťahov s verejnosťou Slovenského národného divadla. Ministrom kultúry bol vtedy Daniel Krajcer.

JUDr. Zuzana Kokavcová zas pôsobila v minulosti (za Jirka Malchárka) ako nominantka Ministerstva hospodárstva v štátnych podnikoch ako Slovenská pošta, Transpetrol a iných podnikoch.

V období 2010 – 2011 došlo v rámci vlastníckej štruktúry k zmenám, ktoré pretrvávajú dodnes. Spoločníkmi firmy GOLDREX sú Róbert Beňo, Marek Majoroš a nitrianska spoločnosť INPEK, s.r.o. . Konateľom je vyššie spomínaný asistent Krajcera – Robert Majoroš.

O Beňovi viac písať netreba, ide o človeka, ktorý má blízko ku Krajcerovi. Predpokladám, že nie je náhoda, že ďalší spoločník GOLDREX má priezvisko Majoroš (Marek), ide o príbuzného Roberta Majoroša. Takže opäť Krajcer.

No a pozrime sa lepšie na tretieho spoločníka firmy GOLDREX – nitriansku spoločnosť INPEK, s.r.o. . Jej spoločníkmi (aj konateľmi) sú Ing. Milan Kreškóci a Ing. Peter Kuppé. V Nitre je spoločnosť pomerne známa, vyhráva jednu mestskú zákazku za druhou. Tomu sa netreba čudovať, keďže obaja spoločníci sú prepojení na vplyvných politikov politickej strany SMER.

Takže spoločnosť GOLDREX v súčasnosti zastrešuje záujmy podpredsedu politickej strany NOVA (cez Majoroša a Beňa) a nitrianskej podnikateľskej skupiny napojenej na vládnuci SMER! Toto by sa asi nikomu ani neprisnilo. I keď v prípade politickej strany NOVA – DO a jej vedenia sa každý sen stane skutočnosťou. Presnejšie povedané, každá nočná mora…

A na čo mala byť využitá spoločnosť GOLDREX?

V roku 2007 bola zverejnená správa, ktorá sa týkala predaja „Areálu zdravia“ v obci Šahy spoločnosti GOLDREX. Spoločnosť získala areál o ploche 6,25 hektára za 1 korunu! Spoločnosť zaviazala vybudovať vodný svet, ktorého súčasťou mali byť športoviská a infraštruktúra. Hodnota investície mala dosiahnuť 149,3 mil. Sk. Komplex mal byť pripravený na letnú sezónu 2010. Nebol. Pritom sa areál predával bez výberového konania!

Ako vidíme „zaujímavé“ kšefty sa nevyhýbajú ani „čestným“ a „spravodlivým“ členom vedenia politickej strany NOVA – DO. Alebo sa skôr kšeftom nevyhýba „čestné“ a „spravodlivé“ vedenie tejto politickej strany…

 

Adam Kemény

 

Pobavme sa na reakciách Lipšica a jeho strany

07.07.2015

Začiatkom júna tohto roka si položil týždenník PLUS 7 dní otázku či „Budú Matoviča zaujímať Lipšicovi igelitkoví darcovia?“. Bol z toho celkom zaujímavý článok, mnohé veci z toho viac »

Ako sa robí z blogera “zločinec”

03.02.2015

Tento článok bude o pokuse o moju diskreditáciu. Predpokladám však, že sa táto téma môže týkať viacerých „nepohodlných“ blogerov. Berte to, čitatelia, ako výstrahu, pokiaľ sa rozhodnete viac »

Má “Posledný križiak” morálne právo moralizovať? Časť 1

21.01.2015

V tomto článku popíšem časť podnikateľskej praxe Milana Krajniaka („Posledný križiak“), bývalého popredného člena strany NOVA a "pravej ruky" Daniela Lipšica. Všetky fakty sú pomerne viac »

Borut Pahor

V prvom kole zvíťazil Pahor, podľa všetkého sa uskutoční aj druhé

22.10.2017 21:46

Po zrátaní 95 percent odovzdaných hlasov má v slovinských prezidentských voľbách Borut Pahor 47,3 percenta. Ak bude aj druhé kolo, postúpi doň aj bývalý komik Marjan Šarec.

sobotka česko CSSD

Voľby, aké ešte Česko nezažilo

22.10.2017 20:00

Líder ANO sa nachádza v kurióznej situácii. Dosiahol síce výrazný náskok, ale bude mať problém dohodnúť sa na vzniku vlády.

James Toback

Režiséra a scenáristu Tobacka obvinilo z obťažovania 38 žien

22.10.2017 18:58

Prípad sa v mnohých ohľadoch podobá na dávnejšie medializovanú kauzu Harveyho Weinsteina. Aj Toback všetky obvinenia popiera a dokonca tvrdí, že je "biologicky nemožné", aby to bola pravda.

AfD, Alternatíva pre Nemecko

Demonštranti protestujú proti AfD, podľa AfD útočia na demokraciu

22.10.2017 18:21

Nový nemecký parlament sa zíde prvýkrát už v utorok. Medzi jeho 709 poslancami bude aj 92 zástupcov krajne pravicovej AfD.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 273397x
Priemerná čítanosť článkov: 7389x

Autor blogu

Kategórie