Založ si blog

Človek z NOVA na čele protestov?

 

„Aký si mal pocíť, keď si videl svoj spis Gorila na internete?

„Taký komický, ani dobrý ani zlý. Jednoducho, že zase niekto rozohrá nejakú hru. Že všetci o tom vedia, ale niekto chce z toho ešte niečo vyťažiť.“

citát z rozhovoru s Petrom Holúbkom, expríslušníkom SIS, ktorý od začiatku monitoroval a dokumentoval Gorilu.

(http://nicholson.blog.sme.sk/c/335922/Mravec-z-Gorily-Dali-sme-oligarchom-absolutnu-moc.html).

 

Je to sila, že priatelia? Akonáhle sa v poslednom čase objavilo niečo, čo kritizovalo Lipšica a bandu okolo neho, autori blogov sa začali spájať s politickými stranami, či finančnými skupinami. Dokonca sa objavili „drísty“ od toho, pre koho voda už dávno „zovrela“ (aspoň podľa vzhľadu). „Niekto“ začal šíriť spravodajskú hystériu, že desiatky článkov kritizujúcich Lipšica a preukazujúcich jeho pochybenia, pochádzajú len od jednej a tej istej osoby. Že celú investigatívnu robotu urobila len jedna osoba.

 

V pondelok (2.9.2013) sa na www.blog.pravda.sk objavil článok blogera Marcela Garaja, ktorý (údajne) vychádzajúc z osobných skúseností predostrel svetu obraz „nádejného revolucionára“ pod záštitou NOVA – Petra Pčolinského. To, či je obraz pravdivý alebo nie, nechám na posúdenie tých, čo PP poznajú. Nakoľko bolo Marcelovi doporučené, aby článok z www.blog.pravda.sk stiahol, obrátil sa na Pavla Kleina. Požiadal ho, či by ten blog nemohol „zavesiť“ u seba. Pavol súhlasil. Blog sa nachádza na http://www.pavolklein.blogspot.sk/2013/09/kto-nas-to-vola-protestovat-do-ulic.html. Následne mi Pavol o celej situácii napísal. Napísal mi aj o tom, aký odkaz poslal Peter Pčolinský Garajovi na email. Plný vulgárností. Pčolinský obviňuje z prepojenosti na finančné skupiny Garaja, mňa a ďalších. Opäť sa objavil niekto, kto „nemusí“ Lipšica a ten jeho politický hybrid. Vždy za tým musí byť Veľký nepriateľ! Tak ako vždy, keď niečo nefunguje podľa predstáv (napr. viď posledný prieskum MEDIAN a miesto strany NOVA), musí sa nájsť a označiť Veľký nepriateľ, ktorý za tieto nezdary môže. Na túto sprostosť som už reagoval na FB…  

 

Najprv som sa nechcel týmto „varičom vody“ vôbec zaoberať. Potom som si povedal, že čitatelia by mali poznať aj druhú stranu mince. Dal som si teda trochu, ale naozaj len trochu námahy, aby som vám ukázal, čo sa skrýva za tým primitívnym krikom a pseudo revolúciou.

 

Peter Pčolinský sa objavil „na scéne“ tesne po tom, ako bol zverejnený spis „Gorila“ a ako sa začali „gorilie“ protesty. Dovtedy ho poznalo len pár ľudí z oddelenia vymáhania pohľadávok zo Sociálnej poisťovne a Všeobecnej zdravotnej poisťovne. A ešte pár štarmgastov z herní a krčiem v okolí Vranova nad Topľou. Jeho zadlženosť voči Sociálnej poisťovni v čase január – február 2012 predstavovala 4040,76 EUR a dlh voči VZP činil 2 241 EUR. Takáto situácia pretrvávala minimálne od decembra 2010. Dlžoby začal Peter Pčolinský splácať od februára 2012 (v čase protestov). Je to náhoda?

 

Pár slov k rodine Petra Pčolinského a jeho apolitickosti. V čase, keď začal parazitovať na protestoch, bol jeho brat Vladimír Pčolinský riaditeľom Organizačného odboru Kancelárie ministra vnútra (Daniela LIPŠICA). Dnes je Vladimír Pčolinský členom NOVA, volebným manažérom, členom volebného tímu Daniela KRAJCERA. Matka Petra Pčolinského – Marcela – je členkou predsedníctva NOVA. Ďalší príbuzný PP – Martin Pčolinský – má spoločný biznis s podpredsedom strany NOVA Gáborom GRENDELOM. Ešte je tu jeden príbuzný PP – Lukáš Pčolinský – dnes je členom NOVA. A čo sám Peter Pčolinský? Ten je od 23.08.2013 členom NOVA. Pritom PP koketoval s Lipšicom už dávnejšie. Počas jari – leta 2012 bol v rámci „Lipšicovho snívania“ „spojkou“ za Prešovský kraj. Členom sa stal až teraz. Odmena? Ďakujem pekne za takú odmenu. AKO MOHOL BYŤ APOLITICKÝ V ČASE PROTESTOV v roku 2012?!

 

Peter Pčolinský vyzýva občanov, aby sa zúčastnili „antigorilích“ protestov. Vyzýva ich už ako člen NOVA. To znamená, že sa má tak má diať pod gesciou NOVA? Máme ísť bojovať za dobrú vec pod gesciou strany za ktorou stoja sponzori ako mečiarovský oligarcha Ján MOLNÁR, človek napojený na ruský pochybný kapitál Miroslav LOPATA, americká nezisková organizácia Alliance Defending Freedom (od ktorej si Lipšic len za júl 2013 „vyúčtoval“ cez 4 000 EUR); ktorú nepriamo sponzoruje SITA, za ktorou stoja ľudia figurujúci v spise „Gorila“ ako napr. Janota. Všetko toto som už popísal v svojich blogoch na www.blog.pravda.sk a všetko som podložil dôkazmi. To sú mi ale nádherné vyhliadky na lepšiu budúcnosť.           

 

Pár slov k súčasnosti Petra Pčolinského.

 

Od 23.8.2013 je hrdým členom NOVA. To už vieme. Prevádzkuje kaviareň, ktorá patrí Milanovi Krajniakovi na Panenskej ulici v Bratislave. Len pripomínam, že Milan Krajniak je predsedom Konzervatívnej frakcie v NOVA. Človek spomínaný v spise „Gorila“. Človek, ktorého údajne spravodajský spis Kocúr (http://kocurslovakia.tumblr.com/) obviňuje z viacerých káuz. Krajniak nie je doteraz stíhaný len kvôli tomu, že minister vnútra Kaliňák odmieta odtajniť okolnosti okolo dodávky odpočúvacieho zariadenia (zmluvy a podobne), v čom sa Krajniak aktívne angažoval.

 

Stačilo (zatiaľ) o Petrovi Pčolinskom. Príliš veľa slov o „nikom“… Urobte si názor sami o tom, kto vás volá do ulíc. A aj o jeho motívoch. Keďže v rámci NOVA sa chce angažovať v Odbornej skupine „Ekonomika“, čakajú nás „veselé“ časy. Keď vás vyzýva, aby ste prišli demonštrovať proti „gorilám“ (čo je dobrá vec), vlastne vás vyzýva, aby ste prišli podporiť Lipšica a stranu NOVA, za ktorou stoja také isté gorily, proti akým sme protestovali.

 

Všetko je to hra. Všetko od začiatku to bola hra. Hra s obyčajnými občanmi, ktorí išli protestovať za dobrú vec a ktorých nechal Lipšic zbiť (pritom v rámci zákroku, o ktorom Peter Pčolinský nemohol nevedieť). Peter Pčolinský je síce mizerný detail v tejto hre, ale nezaškodí o tom vedieť.

 

Adam Kemény

Pobavme sa na reakciách Lipšica a jeho strany

07.07.2015

Začiatkom júna tohto roka si položil týždenník PLUS 7 dní otázku či „Budú Matoviča zaujímať Lipšicovi igelitkoví darcovia?“. Bol z toho celkom zaujímavý článok, mnohé veci z toho viac »

Ako sa robí z blogera „zločinec“

03.02.2015

Tento článok bude o pokuse o moju diskreditáciu. Predpokladám však, že sa táto téma môže týkať viacerých „nepohodlných“ blogerov. Berte to, čitatelia, ako výstrahu, pokiaľ sa rozhodnete viac »

Má „Posledný križiak“ morálne právo moralizovať? Časť 1

21.01.2015

V tomto článku popíšem časť podnikateľskej praxe Milana Krajniaka („Posledný križiak“), bývalého popredného člena strany NOVA a "pravej ruky" Daniela Lipšica. Všetky fakty sú pomerne viac »

Syria, damask, ghuta

Rusko tvrdí, že sýrske Biele prilby majú úzke väzby na teroristov

20.06.2018 16:29

Približne 3 000 príslušníkov týchto dobrovoľníckych jednotiek zachraňuje v Sýrii ľudí zo zbombardovaných domov a poskytuje prvú pomoc civilistom.

kurz, Söder

Kurz: Vracanie migrantov z Nemecka by sa prejavilo v celej Európe

20.06.2018 16:26

Za príčinu súčasných kontrol na rakúsko-nemeckých, rakúsko-maďarských či rakúsko-talianských hraniciach označil šéf rakúskej vlády azylovú politiku Nemecka v období migračnej krízy v roku 2015.

Podnikateľ. byrokracia, nezamestnanosť, zamestnanie, profesia

Jednosobová s.r.o má byť zamestnávateľom, OĽaNO to považuje za nezmysel

20.06.2018 16:04

Rezort práce navrhuje, aby sa na eseročky, ktoré tvorí len jeden človek, pozeralo ako na klasické firmy, ktoré majú zamestnancov.

euro, peniaze, hotovosť, financie, bankovky

Luxembursko musí od francúzskej Engie vymáhať 120 miliónov eur daní

20.06.2018 15:51

Luxembursko musí od francúzskej energetickej skupiny Engie vymáhať 120 miliónov eur na nezaplatených daniach. Rozhodla o tom v stredu Európska komisia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 286944x
Priemerná čítanosť článkov: 7755x

Autor blogu

Kategórie