Založ si blog

Lipšic úplne bez hanby – poberá podporu od ľudí zo spisu „GORILA“!

alebo

ako sa vybavuje tichý sponzoring NOVA?

 

Veľmi jednoducho. Stačí, keď si zoberieme jeden konkrétny príklad, ktorý som popísal v svojom poslednom blogu (http://adamkemeny.blog.pravda.sk/2013/07/22/skryty-sponzoring-strany-nova/). Čiže ide o to, že agentúra SITA poskytovala v minulosti občianskemu združeniu „Sen pre Slovensko“ a poskytuje doteraz politickej strane NOVA (Daniel Lipšic) obrovské zľavy za svoje produkty.

 

Akým spôsobom sa strana k takýmto zľavám dostala? Pozrite si čitatelia výpis z obchodného registra agentúry SITA (http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=20848&SID=2&P=1). V predstavenstve nájdete človeka menom Stanislav JANOTA, ktorý v predstavenstve pôsobil do roku 2004. V dozornej rade spoločnosti pôsobil JANOTA až do 11.04.2013. Aj momentálne je stále spolumajiteľom spoločnosti. Prečo spomínam tohto človeka? Lebo práve cez neho, podľa tvrdenia, ktoré som našiel na FB, vybavil Milan KRAJNIAK „tichý“ sponzoring strany NOVA. Snažil som sa zistiť, čo spája KRAJNIAKA s ľuďmi prepojenými so SITA a tu sú výsledky.

 

Kto je to Stanislav JANOTA? Dlhodobý člen KDH. V rokoch 2005 a 2006 – člen dozornej rady v nemocniciach Spišská Nová Ves  a Trebišov. V roku 2004 kandidoval za KDH do europarlamentu. Bol členom kategorizačnej komisie za štátnu VšZP. V júli 2011 sa stal riaditeľom Nemocnice sv. Michala v Bratislave, ktorá vtedy spadala do pôsobnosti Ministerstva vnútra SR (minister Daniel Lipšic, Milan Krajniak – poradca ministra).

 

Čo, okrem pôsobenia v KDH a v štruktúrach Ministerstva vnútra SR majú KRAJNIAK a JANOTA spoločné? Pôsobenie v štruktúre Fondu národného majetku v čase, ktoré je popísané v údajne spravodajskom spise „GORILA“ (http://gorilaslovakia.wikidot.com/gorila-part1, http://gorilaslovakia.wikidot.com/gorila-part2).

 

Mená Krajniaka ako aj Janotu sa v spise „Gorila“ spomínajú viackrát, a to v priamej súvislosti s privatizáciou štátneho majetku a rozdávaním provízií! Inak v tej istej súvislosti sa tam spomína aj meno Igora GROŠAFTA, ktorý taktiež veľmi dlho figuroval v orgánoch spoločnosti SITA! Meno Janotu som tam napočítal 8x, meno Krajniaka – 3x a meno Grošafta – 26x!!!

 

Čo z toho vyplýva? To, že tu máme spis „Gorila“, o pravdivosti ktorého tak rád filozofuje Lipšic. Spomína sa tam ako KRAJNIAK, tak aj JANOTA (a okrem toho aj GROŠAFT). Pritom sa tam spomínajú ako osoby, ktoré rozhodovali o privatizácii štátneho majetku! Krajniak sa momentálneMIMORIADNE angažuje v rámci NOVA (financovanie, písanie blogov a článkov, časť z ktorých Lipšic zverejňuje pod svojím menom), stačí si pozrieť fotografie na www.nova.sk. Dozvedáme sa o mimoriadnej zľave, ktorú poskytuje SITA občianskemu združeniu, ako aj politickej strane, ktoré vedie Daniel LIPŠIC. Pozrieme na ÚPLNÝ výpis agentúry SITA z obchodného registra a vidíme tam mená ako Stanislav JANOTA, či Igor GROŠAFT.

 

Čiže LIPŠIC prijíma finančnú výpomoc nielen od humenského oligarchu ešte mečiarovskej éry Jána MOLNÁRA (http://www.lipsic.net/kniha-a-financovanie-nova.html, http://www.lipsic.net/mail-molnar-mecom.html), nielen od osoby prepojenej na „zaujímavý“ ruský kapitál Milana LOPATU (http://adamkemeny.blog.pravda.sk/2013/07/15/kto-este-financuje-politicku-stranu-nova-daniela-lipsica/, http://adamkemeny.blog.pravda.sk/2013/07/17/citatelia-si-k-mojmu-poslednemu-blogu-ziadali-dokazy-maju-ich-mat/). Nielen od americkej organizácie napojenej na vysoké kruhy Republikánskej strany USA (http://adamkemeny.blog.pravda.sk/2013/06/26/dalsi-zaujimavy-sponzor-zamestnavatel-daniela-lipsica/).

 

Lipšic vďačne prijíma aj výpomoc od osôb spomínaných v PODĽA NEHO PRAVDIVOM spise „Gorila“. V spise, na ktorom si postavil svoju ďalšiu kariéru. V spise, na základe ktorého sa začal profilovať ako „bojovník proti korupcii a oligarchii“. Predpokladám, že prepojenie GROŠAFTA a JANOTU s agentúrou SITA nie je potrebné dokazovať… A o minulosti KRAJNIAKA, jeho prepojeniach na zaujímavé osoby a jeho súčasnosti v NOVA napíšem neskôr.

 

Ak niekto povie, že na tom, že SITA poskytuje „tichý“ sponzoring strane NOVA, nie je nič zlé, budem oponovať. Ak na tom nie je nič zlé, PREČO NIE JE SITA UVEDENÁ NA ZOZNAME DARCOV ALEBO SPONZOROV? Sú tam osoby i spoločnosti, ktoré strane venovali ďaleko menej. SITA ročne nepriamo podporí stranu NOVA čiastkou 10 782 EUR. K tomu treba pripočítať aj DPH, nakoľko SITA platcom je a NOVA nie, takže NOVA ju zaplatiť musí, ale späť ju nedostane.

 

Čo dodať? Nič, len hnus, hnus, hnus…

 

Adam Kemény

Pobavme sa na reakciách Lipšica a jeho strany

07.07.2015

Začiatkom júna tohto roka si položil týždenník PLUS 7 dní otázku či „Budú Matoviča zaujímať Lipšicovi igelitkoví darcovia?“. Bol z toho celkom zaujímavý článok, mnohé veci z toho viac »

Ako sa robí z blogera „zločinec“

03.02.2015

Tento článok bude o pokuse o moju diskreditáciu. Predpokladám však, že sa táto téma môže týkať viacerých „nepohodlných“ blogerov. Berte to, čitatelia, ako výstrahu, pokiaľ sa rozhodnete viac »

Má „Posledný križiak“ morálne právo moralizovať? Časť 1

21.01.2015

V tomto článku popíšem časť podnikateľskej praxe Milana Krajniaka („Posledný križiak“), bývalého popredného člena strany NOVA a "pravej ruky" Daniela Lipšica. Všetky fakty sú pomerne viac »

Maďarsko, protest, Budapešť

Protesty Maďarov proti zákonníku práce i Orbánovi pokračovali

16.12.2018 21:59

Maďarský parlament v stredu prijal kontroverznú novelu zákonníka práce.

sanitka, záchranári, prvá pomoc

Dievčatko z Revúcej privalil televízor, nešťastie neprežilo

16.12.2018 20:52

Maloletá na seba televízor pravdepodobne stiahla.

Belgicko, Brusel, protest, migračný pakt,

V Bruseli protestovali tisíce ľudí proti migračnému paktu

16.12.2018 20:04

Polícia použila proti demonštrantom slzotvorný plyn aj vodné delá.

sucho, pôda, zem

Farmári sa sťažujú, že nedostali odškodné za sucho v roku 2017

16.12.2018 19:00

Napriek sľubom vláda zatiaľ neposkytla stovke najviac postihnutých farmárov suchom v roku 2017 sľúbenú pomoc, tvrdia farmári.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 298672x
Priemerná čítanosť článkov: 8072x

Autor blogu

Kategórie