Založ si blog

Lipšic úplne bez hanby – poberá podporu od ľudí zo spisu „GORILA“!

alebo

ako sa vybavuje tichý sponzoring NOVA?

 

Veľmi jednoducho. Stačí, keď si zoberieme jeden konkrétny príklad, ktorý som popísal v svojom poslednom blogu (http://adamkemeny.blog.pravda.sk/2013/07/22/skryty-sponzoring-strany-nova/). Čiže ide o to, že agentúra SITA poskytovala v minulosti občianskemu združeniu „Sen pre Slovensko“ a poskytuje doteraz politickej strane NOVA (Daniel Lipšic) obrovské zľavy za svoje produkty.

 

Akým spôsobom sa strana k takýmto zľavám dostala? Pozrite si čitatelia výpis z obchodného registra agentúry SITA (http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=20848&SID=2&P=1). V predstavenstve nájdete človeka menom Stanislav JANOTA, ktorý v predstavenstve pôsobil do roku 2004. V dozornej rade spoločnosti pôsobil JANOTA až do 11.04.2013. Aj momentálne je stále spolumajiteľom spoločnosti. Prečo spomínam tohto človeka? Lebo práve cez neho, podľa tvrdenia, ktoré som našiel na FB, vybavil Milan KRAJNIAK „tichý“ sponzoring strany NOVA. Snažil som sa zistiť, čo spája KRAJNIAKA s ľuďmi prepojenými so SITA a tu sú výsledky.

 

Kto je to Stanislav JANOTA? Dlhodobý člen KDH. V rokoch 2005 a 2006 – člen dozornej rady v nemocniciach Spišská Nová Ves  a Trebišov. V roku 2004 kandidoval za KDH do europarlamentu. Bol členom kategorizačnej komisie za štátnu VšZP. V júli 2011 sa stal riaditeľom Nemocnice sv. Michala v Bratislave, ktorá vtedy spadala do pôsobnosti Ministerstva vnútra SR (minister Daniel Lipšic, Milan Krajniak – poradca ministra).

 

Čo, okrem pôsobenia v KDH a v štruktúrach Ministerstva vnútra SR majú KRAJNIAK a JANOTA spoločné? Pôsobenie v štruktúre Fondu národného majetku v čase, ktoré je popísané v údajne spravodajskom spise „GORILA“ (http://gorilaslovakia.wikidot.com/gorila-part1, http://gorilaslovakia.wikidot.com/gorila-part2).

 

Mená Krajniaka ako aj Janotu sa v spise „Gorila“ spomínajú viackrát, a to v priamej súvislosti s privatizáciou štátneho majetku a rozdávaním provízií! Inak v tej istej súvislosti sa tam spomína aj meno Igora GROŠAFTA, ktorý taktiež veľmi dlho figuroval v orgánoch spoločnosti SITA! Meno Janotu som tam napočítal 8x, meno Krajniaka – 3x a meno Grošafta – 26x!!!

 

Čo z toho vyplýva? To, že tu máme spis „Gorila“, o pravdivosti ktorého tak rád filozofuje Lipšic. Spomína sa tam ako KRAJNIAK, tak aj JANOTA (a okrem toho aj GROŠAFT). Pritom sa tam spomínajú ako osoby, ktoré rozhodovali o privatizácii štátneho majetku! Krajniak sa momentálneMIMORIADNE angažuje v rámci NOVA (financovanie, písanie blogov a článkov, časť z ktorých Lipšic zverejňuje pod svojím menom), stačí si pozrieť fotografie na www.nova.sk. Dozvedáme sa o mimoriadnej zľave, ktorú poskytuje SITA občianskemu združeniu, ako aj politickej strane, ktoré vedie Daniel LIPŠIC. Pozrieme na ÚPLNÝ výpis agentúry SITA z obchodného registra a vidíme tam mená ako Stanislav JANOTA, či Igor GROŠAFT.

 

Čiže LIPŠIC prijíma finančnú výpomoc nielen od humenského oligarchu ešte mečiarovskej éry Jána MOLNÁRA (http://www.lipsic.net/kniha-a-financovanie-nova.html, http://www.lipsic.net/mail-molnar-mecom.html), nielen od osoby prepojenej na „zaujímavý“ ruský kapitál Milana LOPATU (http://adamkemeny.blog.pravda.sk/2013/07/15/kto-este-financuje-politicku-stranu-nova-daniela-lipsica/, http://adamkemeny.blog.pravda.sk/2013/07/17/citatelia-si-k-mojmu-poslednemu-blogu-ziadali-dokazy-maju-ich-mat/). Nielen od americkej organizácie napojenej na vysoké kruhy Republikánskej strany USA (http://adamkemeny.blog.pravda.sk/2013/06/26/dalsi-zaujimavy-sponzor-zamestnavatel-daniela-lipsica/).

 

Lipšic vďačne prijíma aj výpomoc od osôb spomínaných v PODĽA NEHO PRAVDIVOM spise „Gorila“. V spise, na ktorom si postavil svoju ďalšiu kariéru. V spise, na základe ktorého sa začal profilovať ako „bojovník proti korupcii a oligarchii“. Predpokladám, že prepojenie GROŠAFTA a JANOTU s agentúrou SITA nie je potrebné dokazovať… A o minulosti KRAJNIAKA, jeho prepojeniach na zaujímavé osoby a jeho súčasnosti v NOVA napíšem neskôr.

 

Ak niekto povie, že na tom, že SITA poskytuje „tichý“ sponzoring strane NOVA, nie je nič zlé, budem oponovať. Ak na tom nie je nič zlé, PREČO NIE JE SITA UVEDENÁ NA ZOZNAME DARCOV ALEBO SPONZOROV? Sú tam osoby i spoločnosti, ktoré strane venovali ďaleko menej. SITA ročne nepriamo podporí stranu NOVA čiastkou 10 782 EUR. K tomu treba pripočítať aj DPH, nakoľko SITA platcom je a NOVA nie, takže NOVA ju zaplatiť musí, ale späť ju nedostane.

 

Čo dodať? Nič, len hnus, hnus, hnus…

 

Adam Kemény

Pobavme sa na reakciách Lipšica a jeho strany

07.07.2015

Začiatkom júna tohto roka si položil týždenník PLUS 7 dní otázku či „Budú Matoviča zaujímať Lipšicovi igelitkoví darcovia?“. Bol z toho celkom zaujímavý článok, mnohé veci z toho viac »

Ako sa robí z blogera „zločinec“

03.02.2015

Tento článok bude o pokuse o moju diskreditáciu. Predpokladám však, že sa táto téma môže týkať viacerých „nepohodlných“ blogerov. Berte to, čitatelia, ako výstrahu, pokiaľ sa rozhodnete viac »

Má „Posledný križiak“ morálne právo moralizovať? Časť 1

21.01.2015

V tomto článku popíšem časť podnikateľskej praxe Milana Krajniaka („Posledný križiak“), bývalého popredného člena strany NOVA a "pravej ruky" Daniela Lipšica. Všetky fakty sú pomerne viac »

Syria, damask, ghuta

Rusko tvrdí, že sýrske Biele prilby majú úzke väzby na teroristov

20.06.2018 16:29

Približne 3 000 príslušníkov týchto dobrovoľníckych jednotiek zachraňuje v Sýrii ľudí zo zbombardovaných domov a poskytuje prvú pomoc civilistom.

kurz, Söder

Kurz: Vracanie migrantov z Nemecka by sa prejavilo v celej Európe

20.06.2018 16:26

Za príčinu súčasných kontrol na rakúsko-nemeckých, rakúsko-maďarských či rakúsko-talianských hraniciach označil šéf rakúskej vlády azylovú politiku Nemecka v období migračnej krízy v roku 2015.

Podnikateľ. byrokracia, nezamestnanosť, zamestnanie, profesia

Jednosobová s.r.o má byť zamestnávateľom, OĽaNO to považuje za nezmysel

20.06.2018 16:04

Rezort práce navrhuje, aby sa na eseročky, ktoré tvorí len jeden človek, pozeralo ako na klasické firmy, ktoré majú zamestnancov.

euro, peniaze, hotovosť, financie, bankovky

Luxembursko musí od francúzskej Engie vymáhať 120 miliónov eur daní

20.06.2018 15:51

Luxembursko musí od francúzskej energetickej skupiny Engie vymáhať 120 miliónov eur na nezaplatených daniach. Rozhodla o tom v stredu Európska komisia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 286967x
Priemerná čítanosť článkov: 7756x

Autor blogu

Kategórie